See Contact information in English on the left.


Osoite: Vastaanottajan nimi / Tampereen yliopiston tieteentekijät ry. 33014 Tampereen yliopisto

Tatten hallitus 2018

Puheenjohtaja Jarkko Toikkanen, Tieteentekijöiden liiton hallituksen jäsen sekä opetus- ja tutkijanuratyöryhmän jäsen, Tampere3-työryhmän puheenjohtaja, jarkko.toikkanen@uta.fi, p. 040 5130 367

1. varapuheenjohtaja Miia Ijäs-Idrobo, nuoret tutkijat -vastaava, Tieteentekijöiden liiton hallituksen varajäsen ja Tieteentekijöiden liiton nuorten tutkijoiden työryhmän jäsen, Tieteentekijöiden liiton yhdistyskoordinaattori, Tampere3-työryhmän jäsen, assistentti jäsenasioissa, miia.ijas@uta.fi
Varajäsen Mikko Poutanen

2. varapuheenjohtaja Hanna Kuusela, opetus- ja tutkimusvastaava, Tampere3-työryhmän jäsen, hanna.kuusela@uta.fi
Varajäsen Kirsi Lumme-Sandt

Sihteeri Aki Luoto, aki.luoto@uta.fi
Varajäsen Erika Säynässalo, erika.saynassalo@uta.fi

Hanna Rautajoki, rahastonhoitaja, hanna.rautajoki@uta.fi
Varajäsen Sanni Tiitinen

Jussi Jalonen, tiedotusvastaava, viestintätyöryhmän puheenjohtaja, JUKO:n lakkopäällikkö, jussi.jalonen@uta.fi
Varajäsen Katariina Mäkinen

Yulia Shumilova, kansainväliset asiat, yulia.shumilova@uta.fi
Varajäsen Maija Mattila

Ahmed Farooq, virkistysvastaava, ahmed.farooq@uta.fi
Varajäsen Ashok Aspatwar

Toni Pakkanen, Tatten sivujen pääkäyttäjä, toni.m.pakkanen@uta.fi
Varajäsen Paula Rauhala

Tatten Jukolaiset luottamusmiehet

Pääluottamusmies
Sinikka Torkkola, tutkimuspainotteiset tehtävät sekä hallinnon, kirjaston ja muiden tukipalveluiden henkilökunta
Huone: Päätalo C146, puh. 040-1909785

Luottamusmies
Sari Hyttinen, hallinnon ja kirjaston henkilökunta
Huone: Virta 365, puh. 040 190 1530

Luottamusmies
Hanna Kuusela, keskustakampuksen tutkimuspainotteiset tehtävät
Huone: Päätalo E316, puh. 050 5142264

Muut Jukolaiset luottamusmiehet yliopiston sivuilta

Tatte ry:n jäsenet yliopiston päättävissä elimissä ja lakisääteisissä työryhmissä

Yliopiston hallitus
Jaana Parviainen, jaana.parviainen (at) uta.fi

Yliopiston konsistori
Hanna Kuusela, hanna.kuusela (at) uta.fi, Kirsi Lumme-Sandt, kirsi.lumme-sandt (at) uta.fi

Yliopistokollegion jäsenet (varajäsen suluissa)
Horsma-aho Leena, INA ry (Hakala Esa), Lahtinen Mikko (Kuoppala Kari), Lumme-Sandt Kirsi, I vpj (Peteri Virve), Hakkarainen Jani (Hakulinen Jaakko), Mäkelä Hannele (Laurila Hannu), Mäkelä Maria (Toikkanen Jarkko), Torkkola Sinikka (Waaramaa-Mäki-Kulmala Teija), Kaukonen Erkki (Kohtamäki Vuokko)

Yliopiston opetus- ja tutkimushenkilöstön YPJ-arviointityöryhmä
Hanna Rautajoki
Varajäsenenä Sinikka Torkkola

Yliopiston muun henkilöstön YPJ-arviointityöryhmä
Sari Hyttinen, sari.hyttinen (at) uta.fi, puh. 040 190 1530
Varajäsenenä Leena Horsma-aho (INA ry.)

Työsuojeluvaltuutettu
Riitta-Liisa Larjovuori, riitta-liisa.larjovuori (at) uta.fi, puh. 050 433 6260
varavaltuutettu Vuokko Kohtamäki, vuokko.kohtamaki (at) uta.fi, puh. 040 190 4055

Yliopiston työsuojelutoimikunta
Sanni Tiitinen
Varajäsenenä Hanna Rautajoki

Yhteistoimintaneuvosto
Sinikka Torkkola, varapuheenjohtaja

Päivitetty 20.1.2018