See Contact information in English on the left.


Osoite: Vastaanottajan nimi / Tampereen yliopiston tieteentekijät ry. 33014 Tampereen yliopisto

Tatten hallitus 2019

Puheenjohtaja Jarkko Toikkanen, Tieteentekijöiden liiton hallituksen jäsen sekä opetus- ja tutkijanuratyöryhmän jäsen, jarkko.toikkanen (at) tuni.fi, p. 040 5130 367

Varapuheenjohtaja Hanna Rautajoki, hanna.rautajoki (at) tuni.fi
Varajäsen Mikko Poutanen

Sanni Tiitinen, rahastonhoitaja, sanni.tiitinen (at) tuni.fi
Varajäsen Katri Otonkorpi-Lehtoranta

Marko Juutinen, sihteeri, marko.juutinen (at) tuni.fi
Varajäsen Erika Säynässalo

Emilia Luukka, tiedotusvastaava, emilia.luukka (at) tuni.fi
Varajäsen Kirsi Lumme-Sandt

Toni Pakkanen, Tatten sivujen pääkäyttäjä, toni.pakkanen (at) tuni.fi
Varajäsen Hanna Kuusela

Ashok Aspatwar, virkistysvastaava, ashok.aspatwar (at) tuni.fi
Varajäsen Ahmed Farooq
 

Yhdistyksen assistentti

Marko Juutinen, assistentti@tatte.fi

Tatte ry:n jäsenet yliopiston päättävissä elimissä ja lakisääteisissä työryhmissä

Yliopiston konsistori
Hanna Kuusela, hanna.kuusela (at) tuni.fi
Kirsi Lumme-Sandt, kirsi.lumme-sandt (at) tuni.fi

Opetus- ja tutkimushenkilöstön arviointiryhmä
Varsinainen jäsen Hanna Rautajoki, hanna.rautajoki (at) tuni.fi
Varsinainen jäsen Vuokko Kohtamäki, vuokko. kohtamaki (at) tuni.fi

Yhteistoimintaneuvosto
Sinikka Torkkola, sinikka.torkkola (at) tuni.fi

Työsuojeluvaltuutettu
Riitta-Liisa Larjovuori, riitta-liisa.larjovuori (at) tuni.fi, puh. 050 433 6260
varavaltuutettu Vuokko Kohtamäki, vuokko.kohtamaki (at) tuni.fi, puh. 040 190 4055

Yliopiston työsuojelutoimikunta
Varsinainen jäsen Sanni Tiitinen, sanni.tiitinen (at) tuni.fi
Varajäsen Hanna Rautajoki, hanna.rautajoki (at) tuni.fi
Varsinainen jäsen Riitta-Liisa Larjovuori, riitta-liisa.larjovuori (at) tuni.fi
2. Varajäsen Vuokko Kohtamäki, vuokko.kohtamaki (at) tuni.fi

JUKOn (vara)pääluottamusihmiset Tampereen yliopistolla 1.9.2019 alkaen

JUKOn luottamusihmiset edustavat kaikkia akavalaisten liittojen jäseniä. JUKOon kuuluvat jäsenyhdistykset ja liitot voit tarkistaa täältä: https://www.juko.fi/tata-on-juko/jasenyhdistykset-ja-liitot-1/ 

JUKOon kuuluvat Tieteentekijöiden liitto (Tatte ry, INA ry ja 3T), Professoriliitto, Tekniikan akateemiset (TEKTUNI), OAJ (YLL), Loimu (LATTE), YKA (PYRY).

Jos siis olet näiden yhdistysten jäsen, JUKOn luottoihmiset ovat sinun luottojasi. Kun sinulla on tehtäviisi liittyvää kysyttävää, ota yhteyttä oman henkilöstöryhmäsi luottamusihmiseen. Yhteydenotot luottamusihmiseen ovat luottamuksellisia.

Listan kaikista Tampereen yliopiston Jukolaisista luottamusihmisistä löydät alta.

 

Pääluottamusihmiset

Matti Aarnio
Laboratorioinsinööri
matti.aarnio@tuni.fi
p. 0408490273
Hervannan kampus, RL202

Sinikka Torkkola
Yliopistotutkija
sinikka.torkkola@tuni.fi
p. 0401909785
Keskustakampus, päätalo C 146

Jarkko Valjakka
Yliopistonlehtori
jarkko.valjakka@tuni.fi
p. 0503080866
Kaupin kampus, Arvo, D372

Varapääluottamusihminen

Mari Hatavara
Professori
mari.hatavara@tuni.fi; mari.hatavara@gmail.com
p. 0401901565
Keskustakampus, Pinni B 5003

Varapääluottamusihmisen sijainen
Terhi Kaarakka
Lehtori
terhi.kaarakka@tuni.fi
p. 0401981994
Hervannan kampus, SC305

Luottamusihmiset

Luottamusihminen, professorit ja tenure track -tehtävissä toimivat

Mari Hatavara

Professori
mari.hatavara@tuni.fi; mari.hatavara@gmail.com
p. 0401901565
Keskustakampus, Pinni B 5003

Varaluottamusihminen
Ari Visa
Professori
ari.visa@tuni.fi
p. 0407287969
Hervannan kampus, Tietotalo TE411

Luottamusihminen, yliopistolehtorit, yliopisto-opettajat ja lehtorit

Terhi Kaarakka

Lehtori
terhi.kaarakka@tuni.fi
p. 0401981994
Hervannan kampus, SC305

Varaluottamusihminen
Katriina Veikkolainen
Yliopisto-opettaja
katriina.veikkolainen@tuni.fi
p. 0503180396
Keskustakampus, Pinni B5050

Luottamusihminen, tutkijatohtorit, yliopistotutkijat

Hanna Kuusela

Akatemian tutkija
hanna.kuusela@tuni.fi
p. 0505142264
Keskustakampus, Päätalo E

Varaluottamusihminen
Marko Helenius
Yliopisto-opettaja
marko.helenius@tuni.fi
p. 0408490758
Hervannan kampus, Tietotalo, TE210

Luottamusihminen, väitöskirjatutkijat

Matti Haavisto

Yliopisto-opettaja
matti.haavisto@tuni.fi
p. 0401981478
Hervannan kampus, TF 208

Varaluottamusihminen
Tuomas Tervasmäki
Väitöskirjatutkija
Kasvatustieteiden ja kulttuurin tiedekunta
tuomas.tervasmaki@tuni.fi
p. 0504377097
Keskustakampus, Virta 501
 

Luottamusihmiset, tukipalvelut

Sari Hyttinen

Kansainvälisten asioiden koordinaattori
sari.hyttinen@tuni.fi
p. 040-1901530
Keskustakampus, Virta 246

Varaluottamusihminen
Esa Hakala
Tietoasiantuntija
esa.hakala@tuni.fi
p. 0504029124
Hervannan kampus, Kampusareena A112

Pirjo Kuhanen
Tiedekuntapäällikkö
pirjo.kuhanen@tuni.fi
p. 0408490800
Hervannan kampus SM 412, Kaupin kampus C233

Varaluottamusihminen
Teija Helanti
Controller
teija.helanti@tuni.fi
p. 0503186909
Keskustakampus, päätalo B 115

Päivitetty 4.10.2019