See Contact information in English on the left.


Osoite: Vastaanottajan nimi / Tampereen yliopiston tieteentekijät ry. 33014 Tampereen yliopisto

Tatten hallitus 2017

Puheenjohtaja Maija Mattila, maija.h.mattila (at) gmail.com, p. 050 575 1338


1. varapuheenjohtaja Jarkko Toikkanen, opetus- ja tutkimusasiat, Tieteentekijöiden liiton hallituksen jäsen, jarkko.toikkanen (at) uta.fi
Varajäsen Hanna Parviainen

2. varapuheenjohtaja Mikko Poutanen, nuoret tutkijat -vastaava, mikko.poutanen (at) staff.uta.fi
Varajäsen Hannele Palukka

Sihteeri ja toimistosihteeri Erika Säynässalo, jäsenhakemusasiat, erika.saynassalo (at) staff.uta.fi
Varajäsen Saara Särmä

Hanna Rautajoki, rahastonhoitaja, virkistysvastaava, hanna.rautajoki (at) uta.fi
Varajäsen Ashok Aspatwar

Jussi Jalonen, tiedotusvastaava, jussi.jalonen (at) uta.fi
Varajäsen Miia Ijäs

Johanna Peltoniemi, kansainväliset asiat, johanna.peltoniemi (at) staff.uta.fi
Varajäsen Yulia Shumilova

Toni Pakkanen, Tatten sivujen pääkäyttäjä, toni.m.pakkanen (at) uta.fi
Varajäsen Ahmed Farooq

Tatten Jukolaiset luottamusmiehet

Pääluottamusmies
Sinikka Torkkola, tutkimuspainotteiset tehtävät sekä hallinnon, kirjaston ja muiden tukipalveluiden henkilökunta
Huone: Päät C146, puh. 040-1909785

Luottamusmies
Sari Hyttinen, hallinnon ja kirjaston henkilökunta
Huone: Päätalo A115, puh. 040 190 1530

Luottamusmies (vapaalla, sijaisena varaluottamusmies Mikko Poutanen)
Maija Mattila, keskustakampuksen tutkimuspainotteiset tehtävät
Huone: Pinni A4076, puh. 050 318 6005

Varaluottamusmies
Mikko Poutanen, keskustakampuksen tutkimuspainotteiset tehtävät
Huone: Pinni A4082, puh. 050 482 4327

Muut Jukolaiset luottamusmiehet  yliopiston sivuilta

Tatten edustajat yliopiston päättävissä elimissä ja lakisääteisissä työryhmissä

Yliopiston hallitus
Jaana Parviainen, jaana.parviainen (at) uta.fi

Yliopistokollegion jäsenet (varajäsen suluissa)
Horsma-aho Leena, INA ry (Hakala Esa), Häikiö Liisa (Homanen Riikka), Juvonen Tuula (Peteri Virve), Lumme-Sandt Kirsi, I vpj (Pietilä Ilkka), Mattila Maija (Juntunen Tapio), Mäkelä Hannele (Laurila Hannu), Mäkelä Maria (Toikkanen Jarkko), Torkkola Sinikka (Waaramaa-Mäki-Kulmala Teija)

Yliopiston opetus- ja tutkimushenkilöstön YPJ-arviointityöryhmä
Hanna Rautajoki
Varajäsenenä Sinikka Torkkola

Yliopiston muun henkilöstön YPJ-arviointityöryhmä
Sari Hyttinen, sari.hyttinen (at) uta.fi, puh. 040 190 1530
Varajäsenenä Leena Horsma-aho (INA ry.)

Työsuojeluvaltuutettu
Riitta-Liisa Larjovuori, riitta-liisa.larjovuori (at) uta.fi, puh. 050 433 6260
varavaltuutettu Vuokko Kohtamäki, vuokko.kohtamaki (at) uta.fi, puh. 040 190 4055

Yliopiston työsuojelutoimikunta
Sanni Tiitinen
Varajäsenenä Hanna Rautajoki

Yhteistoimintaneuvosto
Sinikka Torkkola, varapuheenjohtaja

Päivitetty 2.12.2016